Izraelski vojni kabinet je tri ure razpravljal o morebitnih odgovorih na nedavni iranski napad. Po navedbi izraelskih medijev naj bi bila želja odločevalcev, da izvedejo ukrepe, ki bi bili boleči za Iran, a ne bi privedli do širšega konflikta. Kabinet pod vodstvom premierja Benjamina Netanyahova je razpravljal tudi o dejstvu, da Izrael želi dejavnosti koordinirati z glavno zaveznico ZDA. Ameriški predsednik je sicer ob obisku iraškega premierja v Washingtonu dejal, da želi preprečiti širjenje bližnje vzhodnega konflikta.
Izraelski veleposlanik, Zeev Boker je dejal, da je masaker, ki se je zgodil 7. oktobra, bil za Izraelce popolno presenečenje. ‘’Vsak od nas v Izraelu pozna koga, ki je izgubil življenje, ki je bil umorjen ali žensko, ki je bila posiljena 7. oktobra. Hamasovi teroristi so še slabši od Isisa. Žal se to ne more primerjati z ničemer, morda le še s holokavstom v drugi svetovni vojni. Demokratična država se mora braniti, zato smo se odločili za ukrepanje,’’ dodaja.
Ob vprašanju, ali meni, da za Hamasovim napadom 7. oktobra stoji Iran, veleposlanik odgovarja:’’ Nimamo podatkov obveščevalnih služb, ki bi to neposredno dokazovali, Iran je operativno sodeloval pri izbiri datuma, ne bi pa mogli reči, da je vodil napad. Vendarle pa Iran oskrbuje Hamas in islamski džihad z vsem orožjem, potrebnim za napad na Izrael. Iran vodi in je odgovoren tudi za širitev nasilja vse od 7. oktobra, odkar se mora Izrael soočati s sedmimi frontami vojne.’’
Hamas še vedno zadržuje več kot 100 zajetih talcev, v pogojih, za katere izraelski veleposlanik meni, da se ne morejo primerjati z ničemer, razen morda s Stalagi (nemškimi ujetniškimi taborišči). Pravi,da želi družine ugrabljenih pripeljati tudi v Slovenijo, saj še ni imela takšnega humanitarnega obiska. Obtožbe, da Izrael izvaja genocid popolnoma zanika in zatrjuje, da se držijo humanitarnega prava, vendar so v vojni tudi civilne žrtve.
Pojasnil je tudi kako Izrael gleda na slovenske aktivnosti glede priznanja Palestine. ‘’Izrael in Slovenija sta vedno imeli zelo dobre dvostranske odnose. Prejšnje poletje smo praznovali posebno prijateljstvo med Izraelom in Slovenijo. Žal pa so tudi kritični glasovi slovenske politike, ko gre za Izrael, na mednarodnem polju, tako v Varnostnem svetu kot v Evropski uniji. Proti takšni politiki protestiramo po diplomatskih poteh. Upamo, da bo slovenska vlada še enkrat razmislila o prizadevanjih, da se pridruži državam, ki jih omenjate, oziroma da bi se umestila v bolj uravnotežen položaj na mednarodni ravni. ‘’