Že res, da je sadje zdravo in da vsebuje veliko vitaminov, a določene vrste sadja vsebujejo tudi veliko sladkorja, tako imenovane fruktoze. Če ste torej na dieti, je treba količine zaužitega sadja malce omejiti, sploh v večernih urah. Da ne boste telesa prikrajšali za potrebne vitamine, pa na račun manj zaužitega sadja pojejte več sveže zelenjave, ki je prav tako bogata z vitamini in minerali.
Sokovi vsebujejo veliko sladkorja, zato jih raje zamenjajte za navadno vodo.
Verjetno ni treba posebej poudarjati, da ogljikovi hidrati, kamor spadajo testenine, kruh, sladkarije in podobno, najbolj redijo. Če ste se torej odločili, da boste pred poletjem izgubili nekaj odvečnih kilogramov, boste morali vse to malce omejiti, sploh v popoldanskih oziroma večernih urah. Ni treba, da se hidratom popolnoma odpoveste in greste v ekstremne diete, ki temeljijo zgolj na beljakovinah in dobrih maščobah. Veliko boste naredili že s tem, če se boste odpovedali beli moki in jo nadomestili s polnozrnato ter če boste malce prilagodili razmerje – jedli malce več beljakovin in dobrih maščob ter malo manj hidratov kot sicer. Enostavne ogljikove hidrate zamenjajte s sestavljenimi.
Mnogi se takrat, ko se odločijo shujšati, lotijo teka, kolesarjenja ali kakšne druge kardiovaskularne vadbe, s katero se dodobra prepotijo in v tisti uri, kolikor traja telesna aktivnost, izgubijo tudi kar nekaj kalorij. A za porabo kalorij na splošno, ne le v času trajanja vadbe, so potrebne mišice. Te so namreč glavni porabnik kalorij že same po sebi, zato je ključnega pomena, da poleg aerobne vadbe delate tudi vaje za moč, s katerimi boste okrepili telo in si oblikovali mišice.