Kar štirje meseci so že minili odkar smo na Planet TV razkrili, da je na območju Vodarne Hrastje, ene od petih vodarn, ki oskrbuje centralni vodovodni sistem za prestolnico prišlo do onesnaženja. Vzrok še vedno ostaja skrivnost.
Ker gre pri pitni vodi za enega ključnih virov, potrebnih za preživetje je bilo ob našem razkritju, da je januarja v podtalnico prišel potencialno rakotvoren tetrakloroeten zanikanje s strani ljubljanskega župana zelo nenavadno.
Do zanikanje je prišlo tudi s strani upravitelja ljubljanskega vodovoda VOKE, vsaj dokler niso bili soočeni z njihovim dokumentom, ki jasno kaže presežene količine tetrakloroetena in opozarja na zmanjšano varnost oskrbe s pitno vodo iz Vodarne Hrastje. Takrat so odgovorili, da ne zanikajo prisotnost kemikalije. Zapreti so morali dva od šestih vodnjakov iz katerih so na tem območju črpali pitno vodo za prebivalce Ljubljane. Tudi mesec dni kasneje je bila podtalnica še vedno onesnažena.
A ne ARSO, ki so ga vključili v preiskavo, ne sami, na razširjenem območju iskanja niso uspeli najti onesnaževalca. Tetrakloroeten se sicer uporablja za čiščenje in razmaščevanje v industriji ter v laboratorijih.
Prijavo so podali zoper betonarno v Jaršah ampak so analize betonarno izključile, sedaj pa je zadeva v rokah policije. Pri onesnaženju pitne vode gre za kaznivo dejanje za katerega je zagroženih do tri leta zapora. Kako uspešni so pri preiskavi pa nam danes niso uspeli odgovoriti.