Predsednica državnega zbora je ustavnega sodnika dr. Klemna Jakliča danes pozvala, da odstopi, saj trdi, da je imel svoj s.p., kar po njeno zakon ne dovoljuje. Kaj od tega drži in kaj ne?
Zakon v ustavnem sodišču pravi, da ustavni sodnik ne sme opravljati poklica in pridobitne dejavnosti, razen dejavnosti visokošolskega učitelja, znanstvenega delavca in visokošolskega sodelavca. Ta določba je ravno tista, ki je v zakonu v ustavnem sodišču drugačna kot v vseh ostalih zakonih. Tudi v zakonu o sodniški službi ni te izjeme, tukaj pa je.
Klemen Jaklič zagotavlja, da ko je imel s.p. je opravljal izključno raziskovalno delo in sicer registriran je bil zgolj za dobesedno navezo, ki je opredeljena v zakonu. Zagotavlja, da zakon zahteva soglasje predsednice ali predsednika ustavnega sodišča zgolj za dopolnilno delovno razmerje. Soglasje se ne zahteva za prej naštete vrste akademskega dela. Vsi ustavni sodniki, razen morda enega opravljajo še akademsko delo, pri čemer večina dela v večjem obsegu kot on. Dodaja, da je drugo delo , ki ni delo v delovnem razmerju, za katerega se potrebuje soglasje, seveda dovoljeno ampak v obsegu, ki ne moti dela na ustavnem sodišču, kar drži za njegov primer.
Dejstvo, da je Urška Klakovič Zupančič k odstopu pozvala samo njega ni želel komentirati, prav tako ne tega, če je kot predsednica zakonodajne veje oblasti presegla svoja pooblastila, ko je posegla v sodno vejo oblasti.