Vse to izvira iz dejstva, da imajo človeški poskusi vplivati na vreme dolgo zgodovino. Že leta 1946 je Vincent Schafer, kemik, ki je delal za General Electric, vodil projekt, t. i. eksperiment sejanja oblakov. Tudi danes sicer obstajajo poskusi vplivati na vreme predvsem v primeru toče in sejanja oblakov na področjih, kjer primanjkuje padavin. Več o uspešnih in manj uspešnih poskusih vplivanja na vreme skozi zgodovino izveste v zgornjem prispevku Tomaža Cudra.
Kako so se z nedavnim pestrim vremenskim dogajanjem spopadali na državni meteorološki službi, pa je v studiu oddaje Jutro na Planetu nato pojasnil meteorolog Matija Klančar. Povedal je, da so bili dnevi, ko so Slovenijo zajele katastrofalne poplave, tudi zanje čustveno zelo naporni. Zaradi nedavnega burnega vremenskega dogajanja nad Slovenijo pa so beležili tudi povečan odziv na njihove objave na spletu in na družbenih omrežjih, med katerimi so bili tudi negativni komentarji.
"V zadnjem času, ko je bilo veliko vremenskih dogodkov in posledično več odziva javnosti oz. sledilcev na naše objave, lahko rečem, da smo mogoče prišli do neke meje, ko je bilo treba potegniti črto in tudi uredniško politiko malce bolj zaostriti, kljub temu, da se zelo radi pogovarjamo s svojimi sledilci in jim odgovarjamo na vprašanja, sploh če so na spoštljivi ravni," je povedal meteorolog Matija Klančar in dodal, da obračunavanja med sledilci in sovražnega govora zdaj ne dopuščajo več. Poteza je bila med sledilci presenetljivo dobro sprejeta in takšnega odziva so bili zelo veseli, je priznal.